Hodowla

Hodowla pyszczaków

Hodowla ryb akwariowych,

W 2002 roku hobbystyczna hodowla ryb z Malawi i Tanganiki przerodziła się w profesjonalną hodowlę. Posiadałem wtedy 16000 litrów wody w około 150 zbiornikach i 30 gatunków ryb głównie z jeziora Malawi. Hodowla ciągle się rozrastała i w 2005 roku było już ponad 200 akwariów, a w nich prawie 80 gatunków ryb z Malawi i Tanganiki. Aktualnie ryby pływają w 600 akwariach, a ich łączna objętość to już prawie 100 000 l. wody. W hodowli staram się utrzymywać każdy gatunek w oddzielnym akwarium, aby uniknąć krzyżówek międzygatunkowych. Kładę na to szczególny nacisk, gdyż większość taksonów jest bardzo blisko spokrewniona i przez to gatunki bardzo łatwo się krzyżują.

Kolejny atrybutem jest to, że staram się moje stada hodowlane pozyskiwać z naturalnego środowiska, aby sprzedawany narybek był jak najwyższej jakości. Niestety, biorąc pod uwagę niedostępność niektórych gatunków z naturalnego środowiska, pozyskuję je z innych hodowli.

Sprzedaję ryby tylko urodzone/wyklute w mojej hodowli. Nie skupuję ryb i co się z tym wiąże, nie jestem pośrednikiem w obrocie rybami.

Dzięki ciągłej pracy nad udoskonalaniem hodowli i co się z tym wiąże jakości, moje ryby można aktualni nabyć w sklepach i hurtowniach w wielu krajach UE. 

Hodowla pielęgnic afrykańskich Hodowla pielęgnic afrykańskich Hodowla pielęgnic afrykańskich
Istnieje również możliwość legalnej wysyłki ryb kurierem UPS na adres domowy. Moja firma ma podpisaną umowę z UPS na przewóz żywych zwierząt. Dostawę mogę zrealizować na obszarze całej Unii Europejskiej. Koszt wysyłki jest ustalany indywidualnie.

Zapraszam do odwiedzenia naszej hodowli i przy tej okazji do zakupu ryb.